Ekonomi

Bakan Göktaş canlı yayında açıkladı: Faizsiz evlilik kredisi için ilk kez tarih belli oldu

Evlilik kredisinden yararlanacak olanlar, ilk ödeme tarihini merakla bekliyordu. Beklenen haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisindeki ilk ödeme tarihini açıkladı.

Önceden duyurulan 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira tutarındaki faizsiz kredi desteğinin geri ödeme süreci belirsiz kalmıştı. Ancak Bakan Göktaş, yapılan resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerin kredi ödemelerinin, 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacağını duyurdu.

Göktaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz pilot proje olarak tabii ki deprem bölgesinden başlattık. Gençlerimize motivasyon oluşturmak ve evlilik sürecinde destek olmak için bu fonu öncelikle pilot bölgesi olan Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in de Nurdağı ve İslahiye ilçelerinden başladık. En çok başvuruyu da Hatay’dan aldık. Bugün itibariyle fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne kadar şartları sağlayan yaklaşık 2 bin 13 gencimize de evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. Gençlerimizden yoğun teşekkürlerimiz var. Hakikaten çok mutlular. Ve zamanla projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu