Haber

Beşiktaş’ın yeni transferi Joe Worrall: ‘Avrupa’ya gitmek için çok maç kazanmamız lazım’

İSTANBUL,

Beşiktaş’ın yeni transferi Joe Worrall, “Avrupa’ya gidebilmek için mümkün olduğu kadar çok maç kazanmamız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli bir hedef. Tabii bir de Türkiye Kupası var. Bence çok gerçekçi bir hedefimiz var” Kupayı kazanmak, takımın hedefi bu.” ” söz konusu.

Siyah Beyazlılar’a İngiltere Premier Lig ekibi Nottingham Forest’tan kiralık olarak imza atan 27 yaşındaki İngiliz savunma oyuncusu, kulübün YouTube hesabından konuştu. Soru-cevap formatındaki röportaj şu şekilde:

-Merhaba Joe, Beşiktaş’a hoş geldin. Şimdi nasıl hissediyorsun?

Mutluyum. Burada olduğum için heyecanlıyım. Bu sıcak karşılama için teşekkürler. Başlamak için sabırsızlanıyorum.

-Türkiye’ye gelme fikrini duyduğunuzda ilk duygunuz neydi?

Çok heyecanlanmıştım. Bu fırsat ve teklif beni çok duygulandırdı. Beşiktaş dünyanın her yerinde tanınıyor. Buraya gelip başarılı olmam benim için iyi bir fırsat.

-Buraya gelmeden önce kiminle konuştun?

Alex Oxlade-Chamberlain’le konuştum. Bana karşı çok nazik davrandı ve bana uzun bir ses kaydı gönderdi. Şehir, insanlar, tesisler ve en önemlisi taraftarlar ve kulüp hakkında bilgiler verdi. Çabuk ikna oldum. Esasında Beşiktaş’ın çok büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Kendisi de bunu doğruladı.

-Rangers’ta birlikte oynadığım başka bir eski arkadaşımla konuştum. Allan McGregor da daha önce burada oynamıştı. Bana trafiğin ve şehrin çılgın olduğunu söyledi. Ben de bunu deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.

Uzun yıllar Nottingham’da oynadıktan sonra artık yurt dışındasınız. Bu cesur kararın ardından nasıl hissediyorsunuz?

-Yeni bir şey denemek için doğru zaman olduğunu düşünüyorum. Nottingham’da doğdum ve büyüdüm. Kulüpte bu kadar çok maç oynadığım için şanslıyım. Artık ufkumu genişletmek için iyi bir fırsatım olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de biraz vakit geçirmek ve Beşiktaş gibi büyük bir futbol kulübünde oynamak beni çok ama çok heyecanlandırıyor.

-Pazar günkü maçı izlediniz. Atmosfer hakkında neler söyleyebilirsiniz?

İnanılmazdı. İlk yarının bitiminden önce gelen gol, sevinç ve bütün atmosfer oldukça gürültülüydü. Ligdeki yerimizi sağlamlaştırmamız açısından da çok önemli bir galibiyetti.

-Beşiktaş’taki yedinci İngiliz futbolcusun. Bu sana nasıl hissettiriyor?

Gururluyum. Bu deneyimlemekten çok heyecanlandığım bir şey. Açıkçası Alex’le konuştuğumda burada geçirdiği zamanı çok sevdiğini ve başlamak için sabırsızlandığımı söyledi. Beşiktaş’ı temsil eden bir İngiliz olmak bana gurur veriyor.

-Beşiktaş’ta gelecek sezona yönelik hedef ve beklentileriniz neler?

Avrupa’ya gidebilmek için mümkün olduğu kadar çok maç kazanmamız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli bir hedef. Tabii bir de Türkiye Kupası var. Kupayı kazanmak için çok gerçekçi bir hedefimiz olduğunu düşünüyorum. Takımın amacı bu.

– Hedeflerim Beşiktaş için yeterli bir performans göstermek, iyi oynamak ve sahada her şeyimi vermek olabilir. Bu benim bu dönem için fırsatım ve hedefim.

Hayranlarımız sizden ne beklemeli?

Azim, güç, liderlik. Bunların futbol takımına getireceğim ana şeyler olduğunu düşünüyorum. Çok çalışıyorum ve sahada gerçek bir savaşçı oluyorum. Kulüp için gerçekten iyi oynamak istiyorum. Kendim için de elbette. Umarım iyi vakit geçirip bir şeyleri kutlayabiliriz. Kulübün amaç ve hedeflerini duymayı sabırsızlıkla bekliyorum.

-Burada Premier Lig’den tanıdık yüzler var. Alex Oxlade-Chamberlain, Arthur Masuaku ve Cenk Tosun gibi. Onlarla yeniden burada karşılaşmak size nasıl hissettiriyor?

Alex’ten daha önce bahsetmiştik. Birkaç maçta birbirimize karşı oynadık. Cenk’e karşı oynamadım. Sanırım o sırada Şampiyonada mücadele ederken Everton’da oynuyordu. Ama bu aslında Süper Lig’in kalitesini gösteriyor. Bu oyuncular daha önce Premier Lig’de oynadılar ve bu çok yüksek bir standart. Buraya geldiler ve artık hepsi savaşmaya hazır. Maçları ancak bu şekilde kazanabiliriz.

-Neden 17 numarayı seçtin?

Aslında ilk tercihim değildi. Dürüst olmak gerekirse mevcut tüm numaralara baktım ve bunu seçtim çünkü kız arkadaşımın doğum günüydü. Benim için çok kolaydı, yoksa azarlanırdım.

-Son olarak hayranlarımıza bir mesajınız var mı?

Evet. Taraftarlarımızın önünde oynamak için gerçekten sabırsızlanıyorum. Bir oyuncu olarak maçları ve taraftarların kalbini kazanmak için her şeyi vereceğim. Herkesle tanışmak ve bu kulübün ve topluluğun bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu