Haber

Buca’nın nefes alma alanları vandalların hedefi

Buca’da vandallar parklardaki çeşmeleri ve kronometreli su saatlerini kırıyor.

Yıldız Mahallesi’ndeki oyun parkının yanmasının ardından vandallar bu kez parklardaki fıskiyelere zarar verdi. Vandallara dur çağrısı yapan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Bütün bu hizmetler vatandaşımızın vergileriyle yapılıyor. İşte tüm yardımlarımızdan kesilen vergiler. Yani hepimizin teri var. İnsan kendi malını çarçur eder mi? dedi.

Buca Belediyesi’nin şehrin birçok yerinde yeşil alan oluşturmak ve çocuklara oyun alanı sağlamak amacıyla hizmete açtığı parklar, vandalların hedefi oluyor. Parklara saldıran kimliği belirsiz kişi veya kişiler, bölge halkının nefes aldığı, çocukların oyun oynadığı bu alanlara büyük zarar veriyor.

SU ZAMANLAYICISI SAATLERİ KIRILDI

Geçtiğimiz ay Yıldız Mahallesi’ndeki Şemsiye Parkı’nı yakan vandallar, ilçenin çeşitli mahallelerindeki parklarda bulunan sebilleri ve kronometreli su saatlerini kırmaya devam ediyor. Sadece bu da değil, vandallar salıncaklara ve banklara da zarar veriyor.

Halkın vergileriyle ağır emek harcanarak vatandaşın hizmetine sunulan parkların her zaman vandalların hedefi olduğunu söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Çok üzgünüz. Bu korkunç durumla her zaman karşılaşıyoruz. Bunu yapanlar bilmiyor mu ki bütün bu hizmetler vergileriyle yapılıyor. Bütün bu parklar vatandaşların ortak malıdır. Buradaki herkesin teri var. Hizmete alıyoruz, bakımını yapıyoruz ama kimin parasıyla yapılıyor? Halkımızın parasıyla, menfaatlerimizden kesilen vergilerle yapılıyor. Bir insan kendi malını nasıl heba eder? dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu