Haber

Büyükşehir Belediyesi’nden Pembelik’te yol çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi’nde küme yol genişletme çalışması yapılıyor.

Yol yapım ve onarım çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan yolların yanı sıra mevcut yollarda da bakım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Gündoğmuş ilçesine bağlı Pembelik Mahallesi’ndeki küme yolda görüş mesafesi yetersiz olan keskin virajlar düzeltilirken, yolun dar kesimlerinde genişletme çalışmaları yapılıyor.

TEVSİ VE ALTYAPI İŞLERİ

4 km uzunluğundaki yol genişletme çalışmalarında Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri sert ve yüksek kayaları kırma makineleri ile kırarak dozer yardımıyla genişletiyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş Şube Müdürü Şaban Nizam, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek sorumluluk alanımızdaki yolların geniş, konforlu, kazaya sebebiyet vermemesi ve kazaya sebebiyet vermemesi için talimat verdi. insanlar daha rahat seyahat edebiliyor. Bu talimatlar doğrultusunda Köy Hizmetleri Müdürlüğümüz Gündoğmuş Pembelik arasındaki 4 km’lik yolda genişletme ve altyapı çalışmalarını yürütüyor.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Mahalle sakinleri, yolun dar olması nedeniyle iki aracın yan yana geçmesinin zorlaştığını belirterek, çalışmalardan dolayı Muhittin Böcek Lider’e teşekkür etti. Mahalle sakinlerinden Ali İstek Fidan, “Burada büyük sıkıntılar yaşandı. Gündoğmuş’taki en kötü yol buydu. Bu yol Konya’ya kadar gider. Yaygın olarak kullanılan bir rota. Muhittin Başkanımızdan Allah razı olsun, burayı o yaptı.”

Ali Sekmen de yolda kar ve buzlanma olduğu zaman araçların kaydığını ve yolun daha güvenilir hale geldiğini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu