Haber

CHP Kayseri İl Teşkilatında olaylı seçim

CHP’li belediye başkanlarının bir araya gelmesiyle başlayan CHP Kayseri İl Teşkilatında gerginlik sürüyor.

İl Başkanı Ümit Özer’in milletvekili adayı olmak için istifa etmesinin ardından bugün cumhurbaşkanlığı seçimine gidildi.

Kayseri İl Başkanlığı’nda 2 adayın yarıştığı seçimde; Yönetim kurulundan en çok oyu alan Adil Demir lider seçildi.

gergin seçim günü

Gergin başlayan seçimde partililere, geçtiğimiz günlerde partiden istifa eden eski İl Başkanı Ümit Özer’in seçimin yapılacağı toplantı salonu önünde durduğu yansıdı.

Partililer, eski lider Özer’e partide çalışmış ve parti içinde bilinen birinin genel başkan seçilmesi gerektiğini söyleyerek tepki gösterdi.

İstifa sloganlarıyla inledi

CHP Kayseri İl Sekreteri Zeki Özkan’ın ‘Yönetim istifa’ ve ‘Kim bu lider? Tanımıyoruz, el kaldırsın” diye sloganlar attı.

Partililere ‘Arkadaşlar bu tür davranışlarla partimize zarar veriyorsunuz’ diyen CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir de şunları söyledi: “Niyazi arkadaşımızla içeride bir yarışa girdik. Üye arkadaşlarımız bizi layık gördüler. Tüm arkadaşlarıma teşekkürler. Çok demokratik bir yarıştı. Allah korusun”dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Niyazi Ünalmış da seçim sonucunun hayırlı olmasını diledi, “Dün prestijiyle açıklanan ve bugün saat 12’de yapılması planlanan il başkanlığı seçimini gece öğrendim. Demokratik hakkımı kullanarak cumhurbaşkanlığı adaylığımı ilan ettim. hem halkla hem de il başkanına sunduğum dilekçe ile il il.

Arkadaşların çoğu Adil Bey’i vilayet reisi olarak görmek istiyordu. Adil Bey’in seçim sonucu vilayet reisliğine atandığını hocamdan duydum. Umarım yapılan seçim iyidir.”dedim.


“Kibir abideleri, insana dokunamayan insanlar”

Adil Demir’in cumhurbaşkanı seçilmesine karşı çıkan partili Ahmet Özkan, şunları söyledi: “İktidara yürüyen bir parti olarak bugün son nokta konmuştur. Kibir abideleri, insana dokunamayan insanlar.

Halkla bütünleşemeyen şahıslar maalesef bugün yeni yönetim biçimini ortaya koyarak bizi Kayseri’nin en küçük partisi yapmaya çalıştılar. Ancak burada gördüğünüz kişiler CHP’yi iktidara taşıyacak.

Bu arkadaşlara kesinlikle güveniyorum. Biz tabanız, biz halkız, biz mensubuyuz ama partimizin genel başkanının da sonuna kadar arkasındayız. Bırakın istedikleri kadar kendilerini yönetmeyi seçsinler.”dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu