Ekonomi

CyberArk Yazılımının Kazançları ve Gelirleri Tahminleri Aşıyor

Kazançlar ve gelirler beklenen seviyeleri aştıkça CyberArk Software’in finansal performansı artıyor

CyberArk Software (CYBR) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek için mali analistlerin ortalama tahminlerini aşan son üç aylık mali sonuçlarını açıklamasının ardından Perşembe günü erken işlemlerde yaklaşık %7 arttı.

Şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 0,81 dolar olduğunu bildirdi; bu, mali analistlerin 0,47 dolarlık varsayımından 0,34 dolar daha yüksek. Çeyrek geliri geçen yılın aynı dönemine göre %32 artarak 223,1 milyon dolara ulaştı ve öngörülen 209,72 milyon dolarlık geliri aştı.

Bu çeyrekte aboneliklerden elde edilen gelir, önceki yılın dördüncü çeyreğinde bildirilen 88,5 milyon $’a göre %70 artışla 150,3 milyon $ oldu. Tüm yıl boyunca CyberArk’ın ortalama sürekli geliri (ARR), önceki yıla göre %36 artışla 774 milyon dolar oldu.

CyberArk İcra Kurulu Başkanı Matt Cohen, “2023, CyberArk için önemli bir yıl oldu. Güçlü performansımızla, kimlik güvenliği konusunda lider otorite konumumuzu güçlendirdik” dedi.

Cohen ayrıca şirketin bulut tabanlı yazılım çözümlerine olan yoğun ilginin, abonelik rezervasyon oranının 2023’te %95’e ulaşmasını sağladığını da vurguladı. Düzenli gelirler, şirketin toplam gelirlerinin %90’ını oluşturuyor ve bu da CyberArk’ı tamamen sürekli gelirlere dayalı bir iş haline getiriyor. .

Önümüzdeki ilk çeyrekte CyberArk, hisse başına kazancın 0,24 dolar olan ortalama analist tahminine kıyasla 0,21 ila 0,31 dolar aralığında olmasını bekliyor. Şirket, gelirin 207,2 milyon dolarlık varsayımın üzerinde, 209 milyon ila 215 milyon dolar arasında olmasını bekliyor.

Şirket, 2024 yılının tamamında hisse başına kazancın 1,63 ila 1,81 dolar aralığında olacağını iddia ediyor; bu, ortalama analist varsayımı olan 1,72 dolardan daha yüksek. Şirket ayrıca gelirin 915,8 milyon $ varsayımını aşarak 920 milyon $ ile 930 milyon $ arasında olmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu