Haber

DEAŞ Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda: 6 Kişi Gözaltına Alındı

ANKARA merkezli 4 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’si sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edilirken, 4 şüpheli ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, ele geçirilen malzemelerin incelenmesi sonucu, DEAŞ terör örgütünün propagandasını yapmak ve üye toplamak amacıyla çekilen görüntülerde örgüt içinde faaliyet gösterdiği anlaşılan kişilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. önceki işlemler.

Yapılan operasyonda; DEAŞ terör örgütüne ait Ankara’da 3, Niğde’de 1, Ordu’da 1 ve Kırıkkale’de 1 olmak üzere toplam 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramalar sonucunda çok sayıda örgütsel belge, örgüt yöneticileri tarafından örgüt üyelerine verilen talimatlar ile örgüt üyelerinin çatışma bölgelerinde çektiği çok sayıda görüntü ve fotoğraf ele geçirildi. ele geçirildi.

Adliyeye çıkarılan şüphelilerden 2’si sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edilirken, 4 kişi ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu