Haber

Depreme dayanıklı hafif çelik prefabrik yapıyla inşa edilen Yeşilyurt Dilek Jandarma Karakol Komutanlığı Malatya’da açıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminden etkilenen Malatya’da depreme dayanıklı hafif çelik prefabrik yapı ile inşa edilen Yeşilyurt Dilek Jandarma Karakol Komutanlığı düzenlenen törenle açıldı.

Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Vali Ersin Yazıcı, jandarmanın vatandaşlara güven verdiğini söyledi.

Jandarmanın gelişen çağın şartlarına uygun olarak kendisini yenilediğini belirten Vali Yazıcı, şöyle devam etti:

“Güvenliğimizin ana aktörleri olan jandarmamız ve polis gücümüz, yurt içindeki halkına güven vermeye, utanmazlara, hırsızlara, kötü niyetli olanlara korku aşılamaya devam edecektir. Aynı zamanda Türk ordusu da; Sınırlarda ve yurt dışında Türklerin gücünü, gerektiğinde merhametini ve insanlığını tüm dünyaya göstermeye devam edeceğiz.” “

Depremden etkilenen kentin yeniden canlandırılması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Kamu hizmetlerini en hızlı şekilde halka ulaştırarak, halka güven vererek yolumuza devam edeceğiz.” söz konusu.

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın da jandarmanın görev yaptığı kutsal vatanda Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve güvencesi olduğunu belirtti.

Tarihin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşadıklarını hatırlatan Altın, “10 ilimizde art arda dünyada eşi benzeri olmayan 2 büyük depreme maruz kaldık. Malatya da bu felaketlerden en çok etkilenen şehirlerden biri. Deprem nedeniyle evleri yıkılan veya hasar gören vatandaşlarımızın yüzde 50’si jandarmanın sorumluluk alanı içindeki mahallelerde yaşıyordu.” ikamet etmek zorunda kaldı.” dedi.

Açılışa 2’nci Ordu Garnizon Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Er, Kara Havacılık Alay Komutanı Kara Pilot Albay Yücel Parmaksız, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar katıldı.

hilvanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu