Ekonomi

Ebebek’in halka arz sonuçları açıklandı: 4 milyon yatırımcıdan talep

Anne-bebek segmentinin lider şirketi ebebek’in ÜNLÜ Menkul Bedeller AŞ (ÜNLÜ & Co) liderliğinde gerçekleştirilen halka arz sonuçları açıklandı.

Ebebek şirketinin halka arzı, nominal değeri yüksek olan hisselerin toplam 40 milyon TL’lik satışıyla sonuçlandı. Toplam halka arz büyüklüğü 1.860 milyon TL’ye ulaştı.

46,50 TL fiyatla talep toplayan ebebek halka arzına tahsis bedelinin 7,7 katı ile 3 milyon 917 bin 194 yatırımcıdan talep geldi. Halka arz sonrasında ebebek’in halka açıklık oranı yüzde 25 oldu.

Yatırımcı dağılımı nasıl?

ÜNLÜ Menkul Değerler öncülüğünde ebebek hisseleri 29, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde yüzde 48’i yerli bireysel yatırımcılara, yüzde 2’si şirket çalışanlarına, yüzde 25’i yerli kurumsal yatırımcılara ve yüzde 25’i yerli kurumsal yatırımcılara olmak üzere 46,50 TL fiyatla halka arz edildi. Yüzdesi yerli yatırımcılara. Yabancı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, konsorsiyuma liderlik ettikleri ve yatırımcılardan rekor ilgi gördükleri ebebek halka arzıyla başarılarına bir başarıyı daha eklediklerini kaydetti.

Ünlü, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, sağlam ve tecrübeli geçmişimizle yeni halka arzlarda daha fazla liderlik rolü üstlenerek ülke ekonomisinin büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Sermaye piyasalarında önemli roller oynamaya devam edeceğiz. Gelecekteki liderlik vizyonumuzla hem yabancı yatırımcıların ilgisinin artması hem de ilgisinin çekilmesi açısından değerli görüyoruz.

Şirketlerimizin halka arzdaki stratejik girişimleri, kurumsallaşma süreçlerini hızlandırarak şirketlerin müşterileri, tedarikçileri ve finansal kuruluşlar nezdinde kredibilitelerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Halka arz ile şirketler sermayelerini daha da güçlendirerek hem ulusal hem de uluslararası şirketlerle rekabette değerli bir avantaj sağlıyor. Bu süreçte firmalarımızın yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Ebebek halka arzında birlikte çalıştığımız 40 aracı kuruma değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

sefaatlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu