Haber

Erdoğan: AK Parti iktidarının Bayraktar grubuna verdiği bir kuruş yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’daki “Yeni Zigana Tüneli” açılış töreninde konuştu.

İnsansız hava araçları geliştiren Baykar Teknoloji’ye itibar edilmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin şirketin sahibi Bayraktar Ailesi’ne saldırdığını savundu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Ülkemizin gurur projelerine mi saldırıyorlar ey hemşehriniz Bayraktar Ailesi? Bayraktar grubu Tayyip Erdoğan ya da AK Parti iktidarı rahatsız ediyorsa açıklasın Özdemir Bayraktar’a Allah rahmet eylesin kumpas şöyle dursun devletten borç almaya bile razı olmadı yalan bunlar ganimettir ama hesabı onlar öder.”

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“MANDACI KEMAL VE SAZ DOSTLARINI TARİHİN TOZLU RAFLARINA GÖNDERECEĞİZ”

“Bu şehri ve bu ülkeyi sevmek laftan ibaret değil. Küresel kötülük merkezlerinin kuyruğuna devleti bağlama taahhüdü ile devleti sevmek asla mümkün olmayacak. Sevmek hizmetten geçer. Trabzon Kandil’den sevilmez. , Pensilvanya veya Londra.Trabzon burada sevilir.1453’ten rahatsız olanlarla aynı sofraya oturanlara cevabını 1453 ve 1461 Fatih’in Torunları verecek.Şehit Eren Bülbül ve şehit Ahmet Çamur’un hemşehrileri verecek. 14 Mayıs’ta terör örgütlerinin takviyesiyle yelken açanlara gerekli cevap Manda ve himaye kabul edilemez.Onun şiarıyla istiklal mücadelesine çıkanların oğulları mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını tozlu topraklara atacaktır. 14 Mayıs’ta tarih raflarında. Devlete meydan okuyup terör örgütünün sloganlarıyla el sallayanları Van’a, Trabzon’a terör örgütünün pankartıyla mı gömüyoruz?”

‘KİMSEYİ SAKLAMADIK’

“Zigana Tüneli, dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ve ülkemizin en uzun çift tüp karayolu tüneli olarak inşa edildi. Trabzon-Gümüşhane arasındaki bu tünel ile doğu ve güneydoğuya Karadeniz’i, oradan da İran ve Ortadoğu’ya bağlıyoruz. yani ipek yolu.Bizim çalışma politikamızdan her il gibi Trabzon da faydalandı.Bugüne kadar Trabzon’a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz 90 milyar liralık bir kamu yatırımı yaptık.Bizim desteğimizi istemiyoruz. 14 Mayıs’ta milleti bir başkası gibi övünerek dilimizde olanı söyleyerek işlerimizle konuşuruz.”

‘FINDIKLARIN NEREDE YETİŞTİRİLDİĞİNİ BİLMİYORLAR’

“Bizim yaptıklarımıza ayak bile uyduramayanlar o kadar gülünç oluyorlar ki. Fındığın nerede yetiştiğini bilmiyorlar, fındık üreticisini kışkırtmaya çalışıyorlar. Hayatlarında çay bahçesine hiç girmediler, kışkırtmaya çalışıyorlar. Çay üreticisi.Her yerde aynı taktiği uyguluyorlar ama yalancı çoban gibi kimseyi ikna edemiyorlar.Yaşadıkları ülkeyi bilmiyorlar.Bazı şeylerin gerçekten yapıldığının, bazılarının yapıldığının farkında bile değiller. Tamamlandı.”

‘HİÇ BİR DÖNEMDE BÖYLE BİR MUHALEFET AÇIKLAMASIYLA KARŞILAŞMADIK’

“Ülkemizde siyasette hep ittifaklar oldu, koalisyonlar kuruldu, istikrar sağlandı. Ancak tarihimizin hiçbir döneminde bugünkü kadar kaotik, ilkesiz bir muhalefet tablosuyla karşılaşmadık. etrafındaki ortaklarının yanı sıra iç ortak. Koalisyondaki genel liderlerden biri masadan kalktı ve oturdu. Yakın dövüşte, masanın altındaki ortak masaya tırmandı.”

‘DERS VERMELİYİZ Kİ BİR DAHA DURAMAMALILAR’

“Bir yanda Kandil’deki PKK elebaşları, bir yanda yurt dışına kaçan FETÖ elebaşıları masayı kurup yön göstermeye başladılar. Onların kafalarında milletimizin sahip olduğu mandacılık hasreti var. Milli mücadeleyi zafere taşıyarak bir asır önce Anadolu’ya gömüldüler. Onlara bir ders vermeliyiz ki bir daha ayağa kalkmasınlar.”

‘ÖZDEMİR BAYRAKTAR ARSA BİLE KABUL ETMİYOR’

“Ülkemizin gururlu projelerine mi saldırıyorlar sizin hemşehriniz Bayraktar ailesine? Onlara kredi verdim herhalde. Kemal Bey yüreğiniz elveriyorsa, gerçekten zerre kadar yüreğiniz varsa Bayraktar’a bir kuruş para verilmez. Tayyip Erdoğan’ın ya da AK Parti iktidarının grubu. Sıkıcıysa açıkla: “Allah rahmet eylesin Sayın Özdemir Bayraktar, bırakın borç almayı, devletten borç almayı bile kabul etmedi. eyalet. Bunlar çok saçma ama faturayı onlar ödeyecek.” (HABER MERKEZİ)

almus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu