Haber

Gürpınar Spor Kulübü’nün yüzme havuzu tadilatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi müdahale etti

Gürpınar’ın BEYLİKDÜZÜ’de olduğu iddia edildi Spor Kulübün bünyesinde atıl bir yüzme havuzu bulunan sosyal tesisin tadilatla faaliyete geçirilmesi istenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri spor kulübüne geldi. Gürpınar Spor Kulübü Başkanı Emin Yürek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin tepkisiyle karşılaştık, yanımızda atıl duran tesislerimizin camlarını ve karkaslarını yan tarafımıza yüzme branşı açmak için takarken. Gürpınar Spor Kulübü’ne yeni yüzücüler yetiştirmektir.”

Olay, dün akşam saatlerinde Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde bulunan Gürpınar Sosyal Tesisleri’nde meydana geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait olan ve Gürpınar Spor Kulübü bünyesinde bulunan yüzme havuzunun tadilatı yapılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri kulübe geldi. Tezlere göre polis ekipleri, kulübün izinsiz bir şekilde tadilat yaptığını söyleyerek tadilatı engellemeye çalıştı. İBB polis ekipleri, Gürpınar Spor Kulübü önünde gece boyu bekledi.

“İBB POLİTİKA EKİPLERİNİN TEPKİSİYLE KARŞILAŞTIK”

Gürpınar Spor Kulübü Başkanı Emin Yürek, “Kulübümüzün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait olan yerin kullanım hakkı olmasına rağmen bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta gruplarının yansımasıyla karşılaştık. tepki böyle.Sosyal tesislerimiz ve yüzme havuzlarımız var.İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtasının yansıması ile yanımızda atıl duran tesislerimizin camlarını ve karkaslarını cam ve karkas montajı yaparken karşılaştık. Yüzme branşını Gürpınar Spor Kulübümüze kazandırmak ve yeni yüzücüler yetiştirmektir” dedi.

“TEK KARARIMIZ SPOR AKTİVİTELERİNİ GÖSTERMEK”

Durumun 2016’dan beri devam ettiğini söyleyen Cesaret, “Bu sorun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminden Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanlığı dönemine kadar süren bir süreç. İşte buradayız. Ben kulüp başkanıyım. Burada futbol oynayan yaklaşık 150 genç var.Onunla birlikte Beylikdüzü’nde 8 kulüp ile kulüp birliği faaliyetleri yürütüyoruz.Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısıyım.Buradaki gençleri sokağa atıp,sokaklara atmayı düşünmüyorum. spordan veya yüzme branşlarından kaçırmak bir belediye başkanına yakışmaz.Bence bu sorun en kısa sürede yetkililerde çözülecektir.Tek pişmanlığımız burada spor aktivitelerini göstermek ve gençlerin element bağımlılığına düşmemesini sağlamaktır. .”

“GÜRPINAR HALKINI TEMSİL EDEN 1988 YILINDA KURULMUŞ BİR KULÜP”

Cesaret, “Gürpınar Spor Kulübümüz bu yıl büyük bir başarıya imza atarak branşında şampiyon oldu ve bir üst lige yükseldi. Bu başarı tüm Gürpınarlıların teveccühü ile karşılandı ve kulübe herkes sahip çıktı. Kimse sahip çıkmadı. Gürpınar Spor Kulübü’nü böyle siyasi olaylarla kapatabilirim.Gürpınar Spor Kulübü 1988 yılında kurulmuş ve Gürpınarlıları temsil eden bir kulüp olduğu için düşünüyorum.Gürpınar Spor Kulübü başkanı olarak belediyenin bu tutarsız davranışlarından rahatsızım. .Şu nedenden dolayı rahatsızım.Gürpınar Spor Kulübümüz bünyesinde yüzme branşları açarak yüzme sporcusu yetiştirmek istiyoruz.Neden milli sporcu 2016 yılından itibaren başlayan bir süreç var.Buradaki yer ile alakalıdır. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin burayı şimdi satın alıp kullanmak veya taraftarına vermek istediğini düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu