Haber

İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştirerek, “Kimi getirirseniz getirin, ister Rıfkin’i getirin, ister ABD’yi getirin, ister Avrupa’yı getirin, ister topunuzla gelin 2023” dedi. Yenileceksin.” söz konusu.

Bakan Soylu, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda partililerle görüşme için geldiği programda cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte olduğunu belirterek meslektaşlarına merhaba dedi.

Valilik, jandarma ve emniyet müdürlüğü ile polis eğitimi için kentte yeni binalar yapılacağını belirten Soylu, bunların milletin emrinde olduğunu ifade etti.

AK Parti’nin Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye’de büyük devrimlere imza attığını söyleyen Soylu, şunları kaydetti:

“Siz bunu yaptınız. Neye karşı yaptınız? Etrafımızda kurulan oyunlara rağmen yaptınız. Neye karşı ne yaptınız? Geçmişte bize yapılan korkutmalara, yıldırmalara rağmen yaptınız. Bizi değerlerimizle tehdit ettiniz, yaptınız, yaptınız. 20. yüzyılda bu ülkede alt yapı eksikliği varken, Allah’ın izniyle.” İyi ki korkmadınız, korkmadınız her türlü tezgâha karşı, bir yanda Seyahat Olaylarına karşı, bir yanda 17/25 Aralık darbesine karşı, bir yanda Bir yanda 6-8 Ekim Olayları, diğer yanda 15 Temmuz hain darbesine karşı ‘Eğilmeyeceğiz, Eğilmeyeceğiz’ ve ‘Ülkemizi dimdik ayağa kaldıracağız’ diyerek bunu yaptınız. gelecek.’ yapmaya geldim Tanrı seni korusun.”

Büyük bir yolculuktan çıktıklarını anlatan Soylu, “Bu ülke geleceğini bir ay, bir yıl göremedi. Hepimiz biliyoruz ki bu ülke ‘yarın ne olacak’ endişesiyle karşı karşıya kaldı. Enkazdan çıkan herkes. Depremin selin vurduğu yerlere yaygara koparttığı, ‘Nerde bu hal?’ Önünü göremeyen bir Türkiye’den bu ülke önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle, çalışma arkadaşlarının kararlılığıyla ‘2023’ dedi ve şimdi 2023’e geldik. 250 milyar doların üzerinde, 31 milyon istihdamımız var. Allah’a çok şükür.” dedi.

Türkiye’nin artık kendi yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip olduğunu vurgulayan Soylu, sadece 2023’ü hesapladıklarını değil, 2053’ü ve 2071’i düşündüklerini söyledi.

Bakan Soylu, hedefe birlikte yürüdüklerinin altını çizerek, “Türkiye’nin yüzyılı diyoruz. Önce ‘2023’ dedik. 20 yıllık bir perspektif ortaya koyduk. Cumhuriyetin 100. yılıyla birlikte geldik. Geldik. Önünü göremeyen Türkiye’den, yüzyılını arada planlayan Türkiye’ye.” terimleri kullandı.

ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapmasını eleştiren Soylu, “Şimdi Türkiye’de yeniden Rifkin adında bir adama ihtiyaçları var. Bu Kılıçdaroğlu, Allah’ını seviyorsanız kime çalışıyor?” dedi.

Bakan Soylu, ABD’nin işgal altındaki Irak’a demokrasi getireceğini ancak bu ülkede siyasi istikrarsızlığın hala devam ettiğini ve yıllardır demokrasinin beşiği olarak bilinen İngiltere’de son 3 ayda 3 başbakan değiştiğini hatırlattı. .

“2023’te yenileceksiniz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi ülkesi için yaptıklarından dünyanın rahatsız olduğunu belirten Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün kızdıkları şey şu. Tayyip Erdoğan ‘Dünya 5’ten büyüktür’ demeseydi, her dediklerini kabul etse, kendi insansız hava aracını yapmasaydı, artırmasaydı. savunma sanayii yüzde 20’den yüzde 80’e çıkmasaydı, güçlü bir havalimanı istasyonu yapmasaydı, dünyanın en büyük barajlarından birini yapmasaydı, nükleer santrallere başlamasaydı, yenilenebilir enerjiler inşa etmeseydi, Bölünmüş yolları yapmamış, Yavuz Selim Köprüsü’nü yapmamış, Marmaray’ı yapmamış dünya cebelleşirken ‘Biz ne yapacağız’ demiş, Tayyip Erdoğan olmasaydı dokunmazlardı Tayyip Erdoğan’a. köprüsünü kurup bitirdi. , Rifkin’i getirirsen ya da ABD’yi getirirsen Avrupa’yı getirip topunla gelirsen 2023’te yenilirsin.”

(sürecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu