Ekonomi

Invesco, Ocak ayında yönetim altındaki varlıklarda hafif bir düşüş bildirdi

ATLANTA – Invesco Ltd. (NYSE:IVZ), yönetim altındaki varlıklarının (AUM) Aralık ayı sonundaki 1.585,3 milyar dolardan Ocak ayı sonunda %0,1 düşüşle 1.583,9 milyar dolara düştüğünü açıkladı.

Invesco’ya ay boyunca 1,7 milyar dolarlık net uzun vadeli giriş yaşandı. Ancak bunlar, AUM’u 3 milyar dolar azaltan negatif piyasa getirilerinin yanı sıra 1,3 milyar dolarlık net para piyasasından çıkışla dengelendi. Ayrıca döviz kuru dalgalanmaları da AUM’u 4,4 milyar dolar düşürdü.

Bu çıkışlara rağmen Invesco, yönetim ücreti dışı net girişlerin 5,8 milyar dolar olduğunu bildirdi. 31 Ocak’a kadar olan çeyreğe ilişkin ön ortalama toplam AUM 1.579,4 milyar dolar olurken, ön ortalama işletme AUM’u 973,0 milyar dolardı.

Ocak ayı AUM rakamları incelendiğinde özsermaye varlıklarının 830,8 milyar dolar, sabit getirili varlıkların 324,0 milyar dolar, istikrarlı varlıkların 59,5 milyar dolar, para piyasası varlıklarının 191,2 milyar dolar ve alternatif varlıkların ise 178,4 milyar dolar olduğu görülüyor. .

Aktif ve pasif yönetim karşılaştırıldığında, aktif AUM Ocak ayı sonunda 971,2 milyar dolara ulaşırken, bu segmenti hisse senetleri, sabit getirili, dengeli, para piyasası ve alternatif varlıklar oluşturdu. Endeks bazlı ETF’leri ve diğer talimatları içeren pasif AUM’un toplamı 612,7 milyar dolara ulaştı.

Invesco Ltd. Çok çeşitli aktif, pasif ve alternatif yatırım fırsatları sunmasıyla biliniyor. Şirket 20’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve insanların hayatta daha fazlasını başarmasına yardımcı olacak yatırım deneyimleri sunmayı amaçlıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu