Haber

Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan futbol sahası yoğun ilgi görüyor.

Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğün yaz kursları kapsamında açtığı futbol kursu büyük ilgi görüyor. Şehre kazandırılan Emre Mahallesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen kursa katılanlar, futbolun temel becerilerini öğreniyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen göreve başladıktan sonra çok sayıda spor yatırım kazanıldı ve kazanılmaya devam ediyor. Farklı mahallelerde inşa edilen ilçe alanlarında çocuklar ve gençler spor yapma imkanı bulurken, Emre Mahallesi Spor Kompleksi hem vatandaşlara hem de sporculara hizmet veriyor. Okulların yaz tatili ile birlikte Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından bu yıl yaz spor kursları açıldı. Bu kurslardan biri de futbol kursuydu. Belediyenin kente kazandırdığı değerli spor yatırımlarından biri olan Emre Mahallesi Spor Kompleksi’nde futbol kursu veriliyor.

9-10 ve 11-12-13 yaş grupları için düzenlenen futbol kursuna kız ve erkek öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. 3 Temmuz Pazartesi günü başlayan futbol kursu, 1 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

Futbol kursuna katılanlar bir antrenör eşliğinde top sürmeyi, pas vermeyi ve şut çekmeyi öğrenirken, yaz tatilini de değerlendiriyor.

Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Eti, yaz spor kurslarının keyifli bir atmosferde başladığını belirtti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in çabalarıyla kente kazandırılan Emre Mahallesi Spor Kompleksi’nde futbol kursunun devam ettiğini ifade eden Eti, “Bu güzel tesislerde öğrencilerimiz futbolun genel kurallarını öğreniyor. Temel anlayış bu işin ahlakını oluşturmaktır. Sonrasında zaten çocuklarımızın geleceği ve yeteneği var. Kursumuza ilgi ve alaka çok büyük. Halkımıza teşekkür ediyoruz.”

Futbol kursuna katılan öğrenciler kursa katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek futbolun temel becerilerini öğrendiklerini söylediler. Öğrenciler, “Burada antrenman yapıyoruz, hocamız bizimle ilgileniyor. Evde telefonla uğraşmaktansa burada spor yapmamız daha iyi. Kendimizi geliştiriyoruz. Eğleniyoruz da. Yeni arkadaşlar ediniyoruz.” – ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu