Haber

İYİ Parti kısa süre içinde Ankara ve İstanbul adaylarını açıklayacak.

GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, partisinin 31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerine katılacak Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının çok kısa sürede açıklanacağını belirtti.

Zorlu, İYİ Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu, beslenme, barınma gibi birçok alanda temel ihtiyaçların karşılanamayacağını belirten Zorlu, emekli maaşlarının artırılmasına yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Milyonlarca insanın açlık sınırının altında yaşadığını kaydeden Zorlu, “Emekliler 2024’e enflasyonun altında girdi.” dedi.

“Beklentimiz gereğinin yapılmasıdır”

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, ailesi ve Merkez Bankası hakkında bazı basın kuruluşlarında yer alan iddialara değinen Zorlu, “İYİ Parti olarak beklentimiz, Hafize Gaye Erkan ve ailesiyle ilgili tartışmalar konusunda milletimizi aydınlatmaktır. gerekeni yapmak.” söz konusu.

Kürşad Zorlu, en az 100 bin öğretmenin atanması gerektiğini ve özel okullardaki öğretmenlerin ücretlerinin devlet okullarındaki öğretmenlerle dengelenmesi gerektiğini vurguladı.

“Açıklamalar hiç tatmin edici değil”

Zorlu, toplantının ardından bir gazetecinin, “Merkez Bankası Başkanı Erkan’la ilgili tartışmalara değindiniz. Genel seçimler öncesinde GÜZEL Partisi’ne özgeçmiş gönderdiği ve Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz’ın araştırıp bulamadığı iddia edildi. Olumlu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?” “Bu argüman kesinlikle gerçekçi değil.” o cevapladı.

“Bizim beklentimiz gereğinin yapılmasıdır” derken neyi kast ediyorsunuz?” sorusuna Zorlu, şu soruyu yanıtladı: “Eğer bu iddialara tatmin edici bir cevapla milletimizi aydınlatamıyorsanız o zaman ‘gerekli’ dediğimiz şey Merkez’dir. Banka Lideri bir dakika bile bu görevde kalmamalı. Milletimizin bu büyük sıkıntılardan bir an önce çıkması için bunu bir sorumluluk ve yükümlülük olarak yapıyoruz.” o cevapladı.

“Kaymakam görevini yerine getirdi”

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bir camide yaşanan olayla ilgili değerlendirmesi sorulan Zorlu, saldırı iddiasının gerçeği yansıtmadığının kendilerine bildirildiğini belirterek, “Kaymakam bu şartlarda görevini yerine getirmiştir” dedi. Tabi ki hutbede şehitlerimizi anacağız. Hatta İçişleri Bakanlığı gerekli soruşturmayı açtığını belirtmişti.” “Soruşturmanın sonucunu titizlikle ve hassasiyetle bekliyoruz.” Bir açıklama yaptı.

“Çok kısa sürede milletimizin takdirine sunacağız.”

31 Mart Yerel Yönetimler Seçimleri öncesinde 12 büyükşehir, 17 il, 175 ilçe ve 20 beldede adaylarını açıkladıklarını hatırlatan Zorlu, “Ankara ve İstanbul konusunda artık son aşamaya geldik. İki büyükşehir adayının çalışmaları neredeyse tamamlandı. Öncelikle çok kısa sürüyor.” “Bir süre sonra bu birkaç gün sürebilir, Ankara adayımızı milletimizin takdirine sunacağız. Daha sonra İstanbul adayımızı açıklayacağız.” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu