Yaşam

İzmirli esnaftan örnek davranış! Mağazadaki kıyafetleri deprem bölgesine gönderdi

Ağabeyi Onur Orhan ile birlikte İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde giyim mağazası işleten 21 yaşındaki Nezircan Orhan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgede ihtiyaç duyulan kışlık kıyafetleri temin etmek için adeta vitrini boşalttı.

Dükkandaki kışlık kıyafetleri toplayarak sallanan bölgeye gönderen Orhan kardeşler, dükkanda sadece yazlık kıyafetlerin kaldığı yaza kadar kepenkleri kapattı.

Aynı zamanda inşaat ustası olan Nezircan Orhan, depremin ikinci gününde Hatay’a giderek enkazdan 9 kişiyi sağ olarak kurtardı.

“Orada gördüklerimi unutmayacağım”

Nezircan Orhan dedi ki:

Depremden sonra elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kardeşimle birlikte koştuğumuz dükkânda bulunan kışlık eserleri deprem bölgesine gönderdik. Ceket, atkı, mont gibi kışlık giysileri yardım toplama merkezine teslim ettik. Şu anda mağazada kışlık ürün kalmadı. Yazlık kıyafetleri askılara astık ve dükkânı kapattık. Yaz aylarında mağazayı tekrar açacağız. Diğer esnaflara da örnek oluyoruz. Birçoğu sarsıntı bölgesini bizden sonra takviye etti. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. İnşaat ustası olduğum için depremin ikinci günü Hatay’a gittim ve enkaz alanında takviye yapmaya çalıştım. Orada 3 gün kaldım. Grup olarak 9 kişiyi enkazdan canlı çıkardık. O insanları canlı gördüğümüzde hep birlikte ağlamaya başlardık. Orada gördüklerimi unutmayacağım.

hilvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu