Haber

İzmirli kadınlardan sandığa davet

İZMİR (İGFA) – İKKB transfer sözcüsü Gülsen Özkan, yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak görüş bildirdi. Özkan, kadınların var olan haklarının uygulanmasından kaçınıldığını belirtti.

Hüda-Par ve Cumhur İttifakı ile seçime giren Refah Partisi’nin kadının insan haklarına yönelik sıra dışı taleplerinin kadınlar için ürkütücü boyutlara ulaştığını kaydeden Özkan, bu ittifakla kadın haklarının tamamen yok edileceğini savundu.

Kadınları kazanılmış haklarının korunması için sandığa gitmeye ve oy kullanmaya davet eden Özkan, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çünkü Refah Partisi, ittifaka katılmanın şartı olarak yine 6284 sayılı Kadınları Şiddetten Koruyan Kanun’un yürürlükten kaldırılmasını ileri sürdü. Hüda-Par, “Sadece kadınları evlat edineceğiz” dedi; Hüda-Par benzetti iradesi ve hakkı olmayan ama sahiplenilmek isteyen sempatik hayvan dostlarımıza hüda-par, “teklif bile edilemez” diyerek anayasamızın güvence altına alınan ilk dört maddesini değiştirmek istiyor. değiştirilebilir.” “Makyaj yapan kadının kaputu kırılmış” “Bunlar Kaltak bunlar Çürük” “Kız mı kadın mı?” “Kadınlar çalışmasın, evde kalsın” gibi onlarca açıklamayla biz kadınlara hakaret ettiler.”

“Eğitim, sağlık ve beslenme devletin asli görevlerindendir” anlayışından uzaklaşıldığına işaret eden Özkan, şöyle devam etti:

“Özellikle son 5 yılda enflasyonla eriyen karlarımız yüzünden çocuklarımızı sağlıklı besleyemez hale geldik. Paramız olmadığı için çocuklarımızı içi boş eğitim sistemine, özellikle İmam Hatip Liselerine göndermek zorunda kalıyoruz. Her mahalleye bir pazar olacak şekilde onlarca devlet ve özel üniversite açıldı. Çocuklarımızı dişlerimizi, tırnaklarımızı çoğaltıp, yemeklerimizden keserek meslek sahibi olsunlar diye üniversitelere gönderdik. Mezun olan çocuklarımızın önüne para ile girilen KPSS kuralının konulduğunu ve ardından bu sınavların sorularının çalındığını öğrendik. Yüksek puan alan çocuklarımızın yerine düşük puanla iktidara yakın gençler iş sahibi oldu.”

Milli Mücadele’nin kadınların desteğiyle kazanıldığını hatırlatan Özkan, “Cumhuriyete inanan kadınlar olarak Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik Cumhuriyet’i koruyacağımıza, geliştireceğimize ve sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.” söz konusu.

cardakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu