Haber

Kamu çalışanlarına zam oranı belli oldu

Kamuda çalışan 700 bin personelin artış oranı bugünden belli olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30’da açıklama yapacak.

Türk-İş ve Hak-İş ile Cuma günü yapılan son görüşmede anlaşma sağlanamadı. Türk-İş Genel Lideri Ergün Atalay, toplantının ardından kamuoyunun toplantılardan bir rakam beklediğini belirterek; ancak rakam verecek durumda olmadığını söyledi.

Atalay, 20 Ocak’ta müzakerelere başladıklarını ve işçilerin bu görüşmelerin kendi istedikleri gibi bitmesini istediklerini hatırlatarak, “Ne yaparlarsa yapsınlar, uygun bir rakam verirlerse. Vermezlerse ‘Biz’ diye bir ayet yok. Seçimden önce bu konuyu bitireceğiz.’ 3 milyonluk bir ailenin talebini bir an önce yerine getirsinler” diyenler, “Salı son olacak, zaten salıdan sonra görüşmenin bir anlamı olmayacak. Salı günü inşallah taban ve tavan ücretlerle ilgili bize bir rakam getirirler. İdari maddelerde takıldıgımız bir iki konu var onlarda halledilip sözleşme yapılıyor. Burada küçük bir rakam istemiyoruz’ dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu