Haber

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Oyuncusu Ayla Fırat Türkiye Şampiyonu Oldu

Kocasinan Belediyesi Spor Türkiye Boks Federasyonu’nun düzenlediği Gençler Yıldızlar ve Bayanlar müsabakalarında 60 kiloda Ayla Fırat Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Fırat, elde ettiği başarı ile Ağustos ayında Slovenya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Sporcuyu başarısından dolayı tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını, şampiyon sporcular yetiştirdiklerini belirterek; “Sporcularımız bizim yüzümüzdür. Daha nice şampiyonluklarla Kocasinan’ın adını dünyaya duyuracağız” dedi.

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü oyuncusu Ayla Fırat, 15-23 Temmuz tarihleri ​​arasında Kars’ta düzenlenen ve 640 sporcunun katıldığı Yıldızlar Büyük Erkekler ve Kadınlar Türkiye Bireysel Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi gururlandırdı. 60 kiloda Ayla Fırat, Küçükler Genç Bayanlar müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalyanın sahibi oldu.

Sporcuyu başarısından dolayı tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Fatih Töme ve yardımcıları İhsan Töme ve Burak Benk hocalarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sporcularımız bizim yüzümüz. Daha nice şampiyonluklarla Kocasinan’ın adını dünyaya duyuracağız.” duyurmak için her türlü imkanı sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Bizlere bu gururu yaşattığınız için Kayseri adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Başarıda Başkan Çolakbayrakdar ve Kocasinan Belediyesi’nin büyük payı olduğunu söyleyen Ayla Fırat, Başkan Çolakbayrakdar’a desteği için teşekkür etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu