Ekonomi

Kripto para sektöründe bugün öne çıkan 5 gelişme

Investing.com – Kripto para sektöründe bugün öne çıkan gelişmelerden derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz.

Dogecoin’de fiyat artışıyla birlikte vadeli işlemler de hareketlendi

Dogecoin‘in fiyatı yükselirken, açık pozisyonlarda önemli bir artış gözlemlendi. Coinglass’ın verilerine göre DOGE açık pozisyonları %32’nin üzerinde bir artışla 2,17 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu artışın önemli bir bölümünün ise piyasanın en büyük kripto para borsalarında yoğunlaşması dikkat çekti.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Avalanche, Codebase hızlandırıcısı için ilk seçimini yaptı

Avalanche, Codebase hızlandırıcı programı için ilk kohortunu seçti. Program, başlangıç aşamasındaki on beş Web3 girişimine 500.000 ila 1 milyon dolar arasında fon sağlayacak ve 10 hafta sürecek. Bu girişim, yeni nesil Web3 şirketlerinin gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Programın ayrıca Web3 ekosisteminin büyümesine ve inovasyona katkı sağlaması bekleniyor.

Yılın ilk çeyreğinde hack ve dolandırıcılıkla 336 milyon dolar kripto kaybedildi

Kripto endüstrisi, 2024 yılının ilk çeyreğinde siber saldırılar ve dolandırıcılıklar nedeniyle 336 milyon dolar kaybetti. Özellikle DeFi protokolleri, bilgisayar korsanlarının hedefi olurken çalınan fonların bir kısmı kurtarıldı. Kripto endüstrisinde siber saldırı ve dolandırıcılık yoluyla çalınan kripto varlık miktarının hâlâ yüksek seyretmesi, sektöre olan güveni zedeleyen en büyük faktörlerden biri.

Coinbase – SEC davası devam ediyor

SEC’in Coinbase’e açtığı dava devam ediyor. SEC, Coinbase’i kayıtsız bir borsa, komisyoncu ve takas kurumu olarak faaliyet göstermekle suçluyor.

Mahkeme, son olarak Coinbase’in davanın düşürülmesi talebini reddetti ve SEC’in davasını sürdürebileceğine dairkarar verdi. Bundan sonraki süreçte tarafların 19 Nisan’a kadar önerilen bir vaka yönetim planı sunmaları gerekiyor.

Fidelity’nin yönetimi altındaki kripto varlıklar 10 milyar dolara ulaştı

Spot Bitcoin ETF pazarına hakim olan varlık yönetim şirketleri BlackRock ve Fidelity önemli artışlar kaydetmeye devam ediyor.

BlackRock’ın IBIT fonu 250.000 BTC’yi geçerken, Fidelity’nin FBTC fonu 10 milyar dolar fonu aşmış durumda. Bu, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklara olan ilgisinin arttığını gösteriyor ve Bitcoin’in geleneksel finans kurumları tarafından giderek daha fazla kabul gördüğünün önemli bir kanıtı olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu