Haber

Kulis: Asgari ücrette masadaki ‘alt sınır’ belli oldu

Türk-İş Lideri Ergün Atalay ile Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Lideri Özgür Burak Akkol, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in davetiyle yarın bir araya gelecek.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre; yılın ilk buluşmasında işçi ve işveren temsilcileri birbirlerinin nabzını yoklayacak. Aralık ayının başından itibaren de resmi komisyon toplantıları başlayacak.

İlk bilgiler, pazarlığın 7.500-8.000 TL bandında yürüyeceğini gösteriyor.

Komisyonda işçiyi temsil edecek olan Türk-İş, perşembe günü saat 14.00’daki buluşmadan çabucak evvel idare heyetini toplayıp izlenecek yolu belirleyecek. Türk-İş’in yarınki toplantıda da resmi komite toplantılarında da son ana kadar hiçbir halde sayı söylem etmeme tarafında prensip kararı aldığı öğrenildi.

Bununla birlikte Türk-İş cephesinde 8 bin liranın üzerindeki bir sayı için güç toplanıyor. bir sendika lideri, “Aylardır öyle rakamlar uçuşuyor ki, işçi 8 bin lirayı aldı cebine koydu. Şimdi bunun üzerine ne alınabilir diye bekliyor” dedi.

İşveren cephesinde de somut sayı lisana getirilmemekle birlikte ‘enflasyon+10 puan’ üzere bir orana sıcak bakılıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu