Haber

Kuzen ve amca cinayetinde firari zanlının kırmızı bülten kararının infazı beklenecek

KAYSERİ’de miras nedeniyle çıkan kavgada kuzenleri Seyit (30) ile Gaffar Mehmet (20) Yılmaz ile amcaları Serdar Yılmaz’ı (44) tabancayla öldüren firari zanlı Mehmet Yılmaz (41), yakalanamadı. yargılandığı davanın 4. duruşmasına çıkarılacak. Mahkeme heyeti sanıklar hakkında verilen kırmızı bülten kararının infazının beklenmesine ve zorla gelmeyen tanıkların getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay, geçen yıl 3 Ocak’ta Melikgazi’nin Hunat Mahallesi Gavremoğlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Mehmet Yılmaz ile kuzenleri Seyit ve Gaffar Mehmet Yılmaz arasında miras nedeniyle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Tartışmaya Seyit ve Gaffar Mehmet kardeşlerin amcaları Serdar Yılmaz da dahil oldu. Bu sırada Mehmet Yılmaz, kemerinden çıkardığı tabancayla Serdar Yılmaz’a ateş açtı. Yerden seken bir mermi olay yerinden geçen MA’ya isabet etti. Yılmaz kardeşler olay yerinde, amcaları Serdar Yılmaz ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından kaçan Mehmet Yılmaz 394 gün yakalanamadı.

3 KEZ MÜRAT TALEP Olayla ilgili hazırlanan iddianame Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede; Firari Mehmet Yılmaz için ‘kasten öldürme’ suçundan 3 kez müebbet hapis istendi. Yılmaz hakkında MA’yı yaraladığı gerekçesiyle ‘silah sayılan cisimle yaralama’ suçundan da ceza istendi. Mehmet Y., cinayetin ardından Mehmet Yılmaz ile görüştüğü iddia edilen arkadaşı Mehmet Y. ve avukatı Emre Ayan hakkında, ‘yanlışlık’ iddiasıyla bire bir belge kapsamında dava açıldı. adli’. ARBEDE DURUŞMA SALONUNDA Mehmet Y. ve Emre Ayan ile avukatları ve yakınları hazır bulundu. Taraflar savunmalarını yaparken mahkeme salonunda kısa süreli arbede yaşandı. Polis ekiplerinin müdahalesiyle taraflar salondan çıkarıldı. Yılmaz ailesinin avukatı Ramazan Bedir, “Şehrin göbeğinde cinayet işleniyor. Ailenin ciğeri yanıyor. Asayiş bozuluyor” diyerek tutuksuz sanık Mehmet Y.’nin de tutuklanmasını talep etti. Yargıya olan inancın zayıflamasına izin vermek herkesin hakkıdır.” Mehmet Y.’nin de tutuklanmasını istiyoruz.” Sanıklar önceki savunmalarını yineleyerek beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, firari sanık Mehmet Yılmaz hakkında verilen kırmızı bülten kararının infazının beklenmesine ve gelmeyen tanıkların zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

tefennihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu