Haber

Manisa’da 120 bin meyve kasası dağıtıldı

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci ilçesinde meyve üreticilerine yönelik sandık güçlendirme projesine başladı.

‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Destek’ projesi kapsamında Demirci’deki üreticilere 16 bin meyve kasası dağıtıldı.

Projenin açılış programında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün liderliğinde 38 farklı kalemde yaklaşık 150 milyon lira bütçeyle üreticilerin hizmetinde olduklarını söyledi.

Tarımın önemine vurgu yapan Öztozlu, yerel yönetimlerin bu alandaki takviyelerinin son 3 yılda hızlanarak devam ettiğini belirterek, “Geçen yıl kırsal kalkınmaya 70 milyon liralık bütçe ayırdık. Bu yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Cengiz Ergün toplam 122 milyon liralık destek paketi açıkladı.Daha sonra ek projelerle KDV dahil 150 milyon liraya yakın bir bütçemiz oldu.Kırsal bölgelere 38 farklı kalemde destek sağlıyoruz. Meyve Üreticilerine 100 Bin Kasa Takviye Projesi ile ilgili taleplerinizi Önderliğimize ilettik, kendisi de gereğini yapın dedi ve 20 bin kasanın daha dağıtılması talimatını verdi. “120 bin kasa dağıtacağız. Bunun 16 binini Demirci’deki değerli üreticilerimize vereceğiz. İyi şanslar” dedi.

haberbayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu