Ekonomi

Morgan Stanley’e Göre Apple, Vision Pro Satışlarından 2027’ye Kadar 4 Milyar Dolar Kazanabilir

Cuma günü Morgan Stanley analistleri Apple’ın (NASDAQ: AAPL)’ın Vision Pro sanal gerçeklik kulaklığının 2027 mali yılına kadar 4 milyar dolarlık satış elde etmesi bekleniyor.

Ayrıca ürünün beş yıllık süre içinde mevcut iPhone müşterilerinin %1’ine ulaşması durumunda gelirin 40 milyar dolara çıkabileceğini de belirttiler.

“Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, Vision Pro’nun pazar potansiyelinin 2030 yılına kadar 20 milyar ila 70 milyar dolar arasında olacağını tahmin ettik. Ancak bu tahmin biraz eski ve artık Vision Pro’nun benimsenme oranını diğerleriyle karşılaştırmayı tercih ediyoruz. Apple Watch veya AirPods gibi Apple aksesuarları.” “Yapıyoruz” dedi.

Vision Pro’nun da benzer bir benimsenme oranına sahip olması durumunda, finans firması önümüzdeki beş yıl içinde 8 milyar ila 15 milyar dolarlık satış öngörüyor, bu da yıllık 2 ila 4 milyon adet satış anlamına geliyor.

Vision Pro’nun daha yüksek fiyatı ve daha seçici dağıtımı göz önüne alındığında, Morgan Stanley’in analizine göre bu tahmin, dünya çapındaki iPhone müşteri tabanının %0,2 ila %0,3’ünü temsil ediyor.

Vision Pro ve gelecek modellerin iPhone müşteri tabanında beş yıl içinde %1’lik bir artış (yaklaşık 12 milyon adede eşdeğer) elde ettiği bir senaryoda, bu, “beş yıl içinde yaklaşık 40 milyar dolarlık gelirle, mevcut geliri aşarak” sonuçlanacaktır. iPad, Mac ve Giyilebilir ürün gruplarından.” Şunları eklediler: “Bu şu anlama gelebilir:

Morgan Stanley yakın zamanda Apple’ın Vision Pro’suna ilişkin gelir tahminlerini önümüzdeki üç yıl için %35 ila %80 oranında artırdı. Bu revizyon iki temel faktöre dayanmaktadır: cihazın beklenmedik derecede iyi kullanılabilirliği ve ön sipariş lansman gününde ortaya çıkan yeni depolama seçenekleri nedeniyle ortalama satış fiyatında öngörülen artış.

“2024 mali yılı için, her biri yaklaşık 3.600 $ ortalama fiyatla 350.000 adet satış (önceki tahmin olan 250.000 adetten bir artış) öngörüyoruz; bu da 1,3 milyar $ satışla sonuçlanacak ve 2024 mali yılında Vision Pro’nun toplam satışıyla sonuçlanacak. ” “Bu, satışların %0,3’ünü oluşturacağını gösteriyor ki bu genellikle ihmal edilebilir bir rakamdır” yorumunu yaptı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu