Ekonomi

Nazilli Ticaret Odası ev sahipliğinde

Nazilli Ticaret Odası mülkiyetinde düzenlenen toplantıda Nazilli ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren mali müşavirler kafa kafaya geldi. Meslek mensuplarını Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Aydın SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ünsal karşıladı.

Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na (SMMMO) kayıtlı meslek mensuplarına Uzun Ömürlü Köy Projesi başta olmak üzere odanın çalışma ve faaliyetleri hakkında görsel sunum yapıldı. Nazilli 2. OSB çalışmaları ve oda tarafından yürütülen lobicilik faaliyetleri anlatıldı. Ayrıca başkanlığı ve sekretaryası oda tarafından yürütülen Nazilli İl Platformu’nun çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Üye odaklı hizmet vermeyi amaçlayan bölge odası olarak çalışan Nazilli Ticaret Odası’nın yetki ve sorumluluk alanı; Nazilli ile birlikte Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinden oluşan bir meslek örgütü olduğu belirtildi.

Aydın SMMMO Başkanı Engin Ünsal yaptığı konuşmada, “Öncelikle Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’a organizasyon ve nazik davetleri için teşekkür ederim. Sunumları dikkatle izledik. Biz de katılıyoruz. Nazilli hem zengin bir il olmalı ekonomi Coğrafi olarak çok önemli bir bölgedir. Nazilli’nin Aydın’a katkıları çoktur. Ancak her ne sebeple olursa olsun Nazilli’nin Aydın’dan ayrılması bizi doğal olarak üzecektir. Bu konuda daha önce siyasi bir değerlendirme yapıldığı için o yönden bir değerlendirme yapmayacağım. çok güzel diyelim. Yapılan çalışmaların meyvelerini vermesini temenni ediyorum” dedi.

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli’ye ve 6 ilçede faaliyet gösteren mali müşavirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “2013 yılında göreve geldiğimizde oda 2 bin 300 üyeye sahip ve 130 metrekare alanda hizmet veriyordu. Hizmet ofisi yetmediği için yeni hizmet binası inşaatına başlamak zorunda kaldık.Buradaki arkadaşlarımızın çoğu hizmet kurallarını biliyor.Odalar Birliği ile ilgili olduğu için üye sayısını artırmaktan başka çaremiz kalmadı. o dönemde inşaatın temeli olan üye sayımız ve paramız yetmiyordu.O Sizlerle yaptığımız toplantılar sonucunda sizlerin katkılarıyla üye sayımızı arttırdık.Bu anlamda biliyoruz ki odalara kayıt olma konusunda yaptığınız yönlendirmeler mesleğiniz ve iş kollarınızla karşılaştırıldığında ne kadar değerli.Odanın faaliyet ve projelerini belirlerken vereceğiniz görüş ve öneriler kararlarımıza olumlu etki edecektir. Bu nedenle görüş öneri formlarında belirteceğiniz fikir ve teklifleriniz mutlaka değerlendirilecektir. Nazilli Ticaret Odası siyaset üstü bir kurumdur. Bu nedenle bölgenin kanaat önderi olmaya devam etmektedir. Nazilli İl Platformu’nun başkanlığını ve sekreterliğini yürütüyoruz. Bunun tek nedeni, Ticaret Odası’nın siyaset üstü bir kurum olarak kalmasıdır. Yetkili organlarımızda her siyasi görüşten arkadaşlarımız görev yapıyor” dedi.

Nazilli İl Platformu olarak; Atatürk’ün ‘İleride Nazilli vilayet olur’ sözünü yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Arslan, “Genel seçimler öncesi platform üyeleriyle birlikte tüm partilerin genel merkezlerini ziyaret ettik. Genel Başkan ile görüştük. Ya da vekilleri, ‘İleride Nazilli vilayet olacak’ sözünü yerine getirmeye çalışıyoruz. Genel liderlere Nazilli’nin neden il olması gerektiğini anlattık. Raporlar sunduk. Nazilli’nin tek başına var olmadığını, ilçeleriyle birlikte var olduğunu, birbirimize bağlı olduğumuzu ifade ettik. Bu ziyaretler sonucunda; Bozdoğan, Buharkent.” parti temsilcileri ve yerel kurumlar birlik oldu.Bölge halkının isterse her şeyi başarabileceği de ispatlandı.Biz tüm taraflara eşit uzaklıktayız ve eşit derecede yakınız.Nazilli’nin il olması için yapılan çalışmaları değerlendirdiğimizde inanıyorum ki; Kurumlar arası dayanışma ve devlet büyüklerimizin bahise yaklaşımı açısından en şanslı dönemi yaşıyoruz” dedi.

Nazilli’nin il olması için aynı şevk ve şevkle çalışacaklarını belirten Arslan, “Nazili 1992 yılına kadar başta Denizli olmak üzere birçok ilden daha büyük bir ekonomik yapıya ve nüfusa sahipti. bölgenin can damarı olan Sümerbank Pres Fabrikası’nın özelleştirme amacıyla kapatılmasıdır. Nazilli’nin sanayi ve ticaret alanı ihtiyacı devam etmektedir. Toplantıya katılımınız için tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım. konuların analizinde fikir ve önerilerinizin bizim için değerli olduğunu belirtiniz.”

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son bulurken, Aydın SMMMO Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Akkaya, Yürütme Konseyi Sekreteri Barış Güvenç, Üyeler Selami Mersin ve Nurgül Karakurt da hazır bulundu. – AYDIN

hafikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu