Haber

Nijerya’da dün bazı bölgelerde ertelenen genel seçimlerde bugün oylama yapılıyor.

Nijerya’da Cumhurbaşkanlığı, Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin belirleneceği genel seçimlerde, bazı bölgelerde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle dün ertelenen oylama bugün yapılıyor.

Ülkede dünkü seçim sürecinde yaşanan lojistik ve teknik sorunlar nedeniyle bazı bölgelerde oy verme işlemlerinin gecikmesi nedeniyle sandıklar da geç kapatıldı.

Kaduna, Cross River ve Edo eyaletlerindeki bazı bölgelerdeki seçmenler, güvenlik endişeleri ve oy verme makinelerinin çalışmaması nedeniyle bugün oy kullanıyor.

Nijerya Bağımsız Ulusal Seçim Kurulu (INEC) Lideri Mahmood Yakubu, basına yaptığı açıklamada, ülkenin bazı bölgelerinde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle seçimleri bugüne ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bazı bölgelerde lojistik sıkıntıların da yaşandığına dikkati çeken Yakubu, “Ülkede seçimler için yeni getirilen makinelerde de teknik problemler yaşandı. Bu bölgelerdeki teknik problemler nedeniyle sandıklar geç kapatılırken oy verme işlemi yapılıyordu. süreç geç başladı.” söz konusu.

besniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu