Haber

Özel sporcular Türkiye Şampiyonası’na gidiyor

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası’nda Kocaeli’ni temsil edecek atletizm, gülle atma ve ciritçilerin belirlendiği turnuva İzmit Atletizm pistinde gerçekleştirildi.

Kocaeli’ndeki özel eğitim kurumları ve spor kulüplerinde atletizm branşında yer alan sporcuların 5 kategoride katıldığı turnuvaya 8 kulüpten toplam 75 özel sporcu katıldı. Turnuvada başarılı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor kulübünden Anıl Demir; Gülle atma ve Cirit branşında 20 Yaş Üstü Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Kocaeli Jimnastikçi Spor Kulübü’nden Diren Güneş Taylan ve Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü’nden Hakan Haktan Karakuzulu Kocaeli’yi temsil edecek.

KAZANMANIN DEĞİL REKABETİN DEĞERLİ OLDUĞU BİR TURNUVA

Yetkililer, özel kişilerin çeşitli spor dallarında bir araya gelerek sosyal hayata katılmalarını amaçlayan bu tür turnuvalarda sporculara kendilerini gösterme fırsatı verildiğini belirtti. Turnuvaya müsabakalara katılan sporcular katıldı. Özel sporcuların motivasyonu çok yüksekti. Özel sporcuların öğrencilerine ve öğretmenlerine destek olmaya gelen ailelerin güçlü tezahüratları turnuvada moralleri yüksek tuttu” dedi. Kocaeli ilinde düzenlenen Özel Sporcular Atletizm İl Şampiyonası’nda Kağıtspor kulübü sporcuları toplam 16 Altın, 3 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Spor Kulübü, 1923 Engelliler Spor Kulübü, Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü, Köseköy Rehabilitasyon Spor Kulübü, Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü, Kocaeli Jimnastik Spor Kulübü Yaşam Sevinci Zihin Engelliler Spor Kulübü, İzmit Özel Eğitim Spor Kulüpleri yer aldı. Ayrıca Kağıtspor Kulübü bünyesinde düzenlenen turnuvada Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler yarıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu