Haber

Piknikçilerin adresi Kartaltepe mesire yeri

Keçiören Belediyesi tarafından tamamen yenilenen, piknik alanının kapasitesi artırılan ve ağaçlandırılan Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Türkiye’nin en uzun hatta sahip dağ kızağı tesislerinden birinin yer aldığı mesire alanı, doğayla baş başa vakit geçirmek isteyen ailelere ve çocuklara birçok imkan sunuyor. Piknik alanında su bisikletinin yanı sıra yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları ve mangallı piknik çardakları bulunmaktadır.

Keçiören Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla Kartaltepe Kent Orman ve Mesire Alanı’nın hem ağaçlandırma hem de çevre düzenleme çalışmalarıyla daha cazip hale getirildiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Piknik alanını parklarla daha da güzelleştirerek, göletler, dağ kızakları, spor ve oyun alanları, geliştirdiğimiz Kartaltepe Mesire Alanı’na vatandaşlar akın ediyor. Çünkü Keçiören Ovacık bölgesini yemyeşil bir vaha gibi göstermeye devam ediyoruz. Şehir merkezine yakın konumu, park ve oyun alanları ile burayı güzelleştiriyor ve geliştiriyoruz” dedi. sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercaglayancerit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu