Ekonomi

Ronaldo krizi yaşanan Manchester United satışa çıkıyor

Manchester United’ın sahipleri, tarihi İngiliz futbol kulübünün büsbütün satılmasına yol açabilecek stratejik seçenekleri araştırıyor.

Takım, Salı günü yaptığı açıklamada, Glazer ailesinin, kulübün kısmi satışına yahut stadyum ve altyapının yine geliştirilmesini içeren yatırımlara da yol açabilecek süreç üzerinde mali danışmanlarla birlikte çalıştığını doğruladı.

Kulüp, 17 yıl evvel ABD’li Glazer ailesi tarafından satın alınmıştı.

Manchester United’ın yönetim eşbaşkanları ve direktörleri Avram Glazer ve Joel Glazer, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Kulübün başarılı tarihinin inşasına devam etmeye çalışırken, yönetim kurulu stratejik alternatiflerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi için yetki verdi. Taraftarlarımız açısından en iyi seçenekleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Raine Group, Manchester United’a süreçte danışmanlık yaparken, Rothschild and Co. Glazer ailesine mali danışmanlık yapıyor.

Bloomberg News, Ağustos ayında Glazers’ın Manchester United’daki azınlık payını satmayı düşüneceğini ve muahedenin kulübe yaklaşık 5 milyar euro (6 milyar dolar) kıymetinde olabileceğini yazmıştı.

Mayıs ayında Chelsea FC, Amerikalı milyarder Todd Boehly ve özel sermaye şirketi Clearlake Capital’e 4,25 milyar sterlinlik bir mutabakatla satılmıştı.

Öte yandan Cristiano Ronaldo, Salı günü Manchester United ile yollarını ayırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu