Ekonomi

Save Foods Brezilya’da ticari faaliyetlerine başladı

NEVE YARAK, İsrail – Sürdürülebilir çözümler konusunda uzmanlaşmış bir tarımsal gıda teknolojisi şirketi olan Save Foods, Inc. (NASDAQ: SVFD) (FSE:80W) Brezilya’da ticari faaliyetlerine başladığını duyurdu. Bu gelişme, şirketin ürünlerinin yerel düzenlemelere uygun olduğunun teyit edilmesinin ardından, Brezilya’daki münhasır distribütörünün pazarlama ve sipariş süreçlerini başlatmasına izin verdi.

Brezilya pazarındaki genişleme, ülkenin meyve ihracatının 2023 yılında %6’lık bir artışla 1,06 milyon tona ulaşması ve 1,2 milyar doların üzerinde gelir elde etmesiyle gerçekleşti. Bu, bir önceki yıla göre %26,73’lük önemli bir artışa işaret ediyor.

Save Foods, kaliteyi korumak ve Avrupa Birliği’nin katı kalıntı limitlerine uymak için tasarlanan çevre dostu bitki koruma çözümüyle Brezilyalı meyve paketleyicilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Save Foods Ltd CEO’su Dan Sztybel, “Ekolojik bitki koruma çözümümüzün Brezilyalı paketleyicilerin AB pazarındaki büyümelerini sürdürmek için tam da ihtiyaç duydukları şey olduğuna inanıyoruz” dedi. “AB’nin katı kalıntı limitlerine uyarken kaliteyi korumalarına yardımcı olmak için buradayız.”

Şirketin Brezilya’ya girişi, taze ürün tedarikçilerinin Avrupa Yeşil Anlaşması’nın bir parçası olan AB’nin Tarladan Çatala Stratejisi’ne uyma konusunda giderek artan bir baskı altında olduğu bir dönemde gerçekleşti.

Save Foods’un Brezilya’daki ortakları Endeavour Biologicos ve Oxytrade Comércio, bu işbirliğinden ve misket limonu ve mango başta olmak üzere taze ürünlerin hasat sonrası işlemlerinde devrim yaratma fırsatından duydukları heyecanı dile getirdi.

Save Foods, Inc. patojen kontaminasyonunu ve kimyasal kullanımını azaltmak için hasat sonrası işlemlere odaklanan Save Foods Ltd. ve N2O emisyonlarını azaltmak için bir çözüm sunan NTWO OFF Ltd. dahil olmak üzere üç iştirak aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Azınlıklara ait bir iştirak olan Plantify Foods, Inc. ise bir dizi temiz etiketli gıda seçeneği sunmaktadır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu