Haber

Tamamen elektrikli Renault Megane E-Tech Türkiye’de satışa çıkıyor

Tamamen elektrikli Renault Megane E-Tech’in Türkiye satış fiyatı ve donanımları açıklanırken, 1 Ağustos’tan itibaren ön siparişler alınmaya başlanacak.

Modelin lansmana özel seçenek hariç Techno versiyonunun fiyatı 1 milyon 499 bin TL, opsiyon hariç Iconic versiyonunun fiyatı ise 1 milyon 599 bin TL olarak belirlendi.

Ön sipariş kaydı oluşturmak isteyen kullanıcılar MAİS Yetkili Satıcı ve Şubelerine ulaşarak 250 bin TL ön ödeme yaparak siparişlerini tamamlayabilirler. Kayıt işlemini tamamlayan ilk 250 kişi Ağustos ayında Megane E-Tech’e sahip olacak.

Araç, yuvarlak omuz hatları, farların yanlarındaki kanatlar ve kıvrımlı kaput çizgisi gibi hatlarla dikkat çekiyor. Kapı kollarının ve kilit açıldığında otomatik olarak öne çıkan kapalı ızgaranın ortasında çağdaş tasarım öğeleri bulunur.

20 inç jantlar, alt yan koruma çıtaları, çamurluk kaplamaları ve yüksek omuz çizgisi araca güçlü bir görünüm verirken, alçaltılmış tavan çizgisi, artırılmış iz genişliği ve düz kapı kolları dinamik bir etki yaratıyor.

Modelde kullanılan pil, her zamankinden 110 mm daha ince.

Cam yüzeyli OpenR ekranının parlaklığı ve yansıtma özelliği, doğrudan güneş ışığında bile net bir görüş sağlayacak şekilde optimize edilmiştir ve yansıma önleyici kaplama ile geliştirilmiştir.

Aracın toplam depolama alanı 30 litre iken bagaj hacmi ise 440 litre.

Dinamik LED ortam aydınlatması, kabinde optimum gönül rahatlığı sağlamak için insan vücudunun biyolojik saatini temel alır. kokpitte aydınlatma; Ön panel, kapı panelleri ve akıllı telefon yuvası boyunca uzanan ışık şeritleriyle sağlanır. Aydınlatma gündüz ve gece farklıdır ve her 30 dakikada bir renk değiştirir.

Megane E-Tech, 160 kW güç ve 300 Nm tork üreten bir elektrik motoru ve maksimum menzil sağlayan dört kademeli rejeneratif fren sistemi ile donatılmıştır.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu