Haber

Türk gençliğine büyük şok! Düğün töreninden çıkarıp sınır dışı ettiler

Avusturya Türkiye’nin başkenti Viyana’da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ve 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri nikah salonunda beklenmedik misafirlerle karşılaştı. Hamza’nın kaçak olduğunu belirten yetkililer, düğünü beklemeden genci sınır dışı etti.

NİKAH MASASINDAN SATIN ALMIŞLAR

Avusturya Başkent Viyana’da ilginç bir olay yaşandı. Hamza ile 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula’nın düğün törenine Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi yetkilileri geldi. Yetkililer, Hamza’nın ülkede kaçak kaldığını belirterek, genci nikah masasından uzaklaştırdı.

TÜRKİYE’YE GÖNDERİLECEK

Hamza’nın avukatı Gregor Klammer, “Hamza’nın Salı akşamı saat 19.10’da Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor. Oradan da askere alma bürosuna gönderilmesi bekleniyor.” Klammer ayrıca Avusturya’nın adımının yasa dışı olduğunu da söyledi.

GELİN GÖZYAŞLARINA BAĞILDI

Alman Bild gazetesine konuşan gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Gundula, “Düğün sırasında görevli aniden masadan kalktı ve bir şeyler alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran’ın Perfect şarkısı çalıyordu. Ve aniden Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili içeri girdi.”

Gundula, bir yetkilinin “Saat 08.52 ve sen gözaltına alındın. Bizimle gel” demesi üzerine gözyaşlarına boğulduğunu, Hamza’nın da şok olduğunu söyledi. Gundula, yetkililere itiraz ederken “Bugün evlenmemiz lazım” dediğini ve “ama bugün değil” cevabını aldığını belirtti. Gundula, “İşte ya da evde onu yakalamak için binlerce fırsat yakaladılar ama bu travmatik deneyimle bizi ayırdılar.” dedi.

haberfethiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu