Haber

Ümraniyespor Teknik Direktörü Mustafa Er: Alanya’dan puan alabilirdik

– Er: “Alanya’dan puan alabilirdik”

ANTALYA – Ümraniyespor Teknik Müdürü Mustafa Er, Alanyaspor karşılaşmasının ardından çok fazla gol pozisyonu değerlendiremediklerini belirterek, “Buradan net puanlar veya puanlar alabilirdik, çok gol pozisyonlarımız oldu” dedi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 32. haftasında Ümraniyespor deplasmanda Alanyaspor’a 1-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Er, iyi oynadıkları bir maçta yenildikleri için üzüldüklerini belirtti.

Birçok gol pozisyonu bulduklarını dile getiren Er, “Top bizdeyken çok kolay top kaybıyla içeriyi paylaşma hatasıyla gol yedik. Aslında her durumda hata yaptık. Genel anlamda rakibin ceza sahamıza yaklaştığı yer. Bunun dışında set oyununda rakibe pozisyon vermedik. “Pek çok pozisyonumuz var. Mental olarak çok gerilerdeydik. Yani geçen hafta Beşiktaş maçına antrenmanla gittik. Oyuncularımız da hafta boyunca özellikle mental anlamda geri dönmemiz gerektiğini, karakter göstermemiz ve çaba göstermemiz gerektiğini konuştular. Bu anlamda bütün hafta istediğimizi yaptılar.” “Pişman olduğum tek şey paralarının karşılığını alamamaları. Buradan net bir formda puanlar veya puanlar alabilirdik. Birçok gol pozisyonumuz var. Hemen geri gelen bir topumuz var. Sayılmayacak bir hedefimiz var” dedi.

“Kalan maçları kazanmaya odaklanacağız”

Maçın hakemini de eleştiren Er, “Biz kendi işimize bakacağız. Daha altı maçımız var. Karakterimizi göstermeliyiz. Denemekten vazgeçmemeliyiz. Altı maçı da kazanmaya çalışacağız. En azından bu kadroda mental anlamda düşmezsek bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Sadece finale dikkat etmemiz gerekiyor. Oyunda finali kaçırmamamız veya finali kaçırmamamız gereken birçok durum var. son paslardaki net pozisyonlar dışında, topsuz olarak bir veya iki saniye geç topa geç. Biraz oraya gidebilirsek, geçişin hızını ayarlayabiliriz. Orada özellikle kenarlara indiğimizde çok net durumlar bulabilirdik ama dediğim gibi oyuncularımızın verdiği emekten dolayı çok üzüldüğüne inanıyorum.”

haberciftlik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu