Haber

Umut Hareketi İzmir’de büyüyor: Destek miktarı iki günde 19 milyonu aştı

10 ili etkileyen büyük depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı Umut Hareketi’ne verilen temeller çığ gibi büyüyor.

Kampanya kapsamında açılan Umuthareketi.izmir.bel.tr adresinden bölgeye ulaştırılmak üzere iki günde 81 bin 365 kişilik yemek paketi ve 31 binin üzerinde battaniye satın alındı. Toplam bağış sayısı 19 milyon TL’yi aştı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı güçlendirme çalışmaları artarak devam ediyor. Afet bölgesine son 48 saatte 46 tır, 15 TIR, 3 uçak ve 1 gemi ile insani yardım gönderen Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların da desteğiyle Umut Hareketi’ni büyütüyor. İki günde yapılan toplam bağış sayısı 19 milyon 70 bin 590 liraya ulaştı.

Kampanya ile bugüne kadar 81 bin 395 gıda paketi, 6 bin 272 gıda paketi, 6 binin üzerinde temiz paket, 31 bin 247 battaniye, 5 bin 561 uyku tulumu, 3 bin 920 hijyen paketi, 3 bin 505 bot, 3 bin 629 mont , 11 çadır bağışı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bize destek olan herkese teşekkür ederek, “Tek yürek olduk. Umut Hareketi ile Türkiye’nin yaralarını sarıyoruz. İzmir’in dört bir yanından gelen yardım paketleri Fuar İzmir’de toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Vatandaşlarımızın deprem bölgesine yaptığı bağışları kat kat artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Kampanyaya destek olmak isteyenler, Umuthareketi.izmir.bel.tr adresinde sunulan destek paketlerini diledikleri ölçüde satın alabilirler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu