Haber

Yeditepe Üniversitesi ‘İç Denetimde Farkındalık’ ödülü

Türkiye İç Kontrol Enstitüsü (TİDE) tarafından tüm dünyada ‘İç Denetim Farkındalık Ayı’ olarak kutlanan Mayıs ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ’13. İç Kontrol Farkındalık Ödül Töreni’nde Yeditepe Üniversitesi ‘Akademik Farkındalık Ödülü’nün sahibi olurken, Doç. . Dr. Tuba Şavlı İbiş de ‘Bireysel Farkındalık Ödülü’ne layık görüldü.

Törende mesleki farkındalığın gelişmesine ve yayılmasına katkı sağlayan ve toplumsal alanda fark yaratan kurum ve kişilere 6 kategoride ödüller sahiplerine takdim edildi.

200’e yakın profesyonelin katıldığı törende ‘Bireysel Farkındalık Ödülü’ Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Tuba Şavlı İbiş, Yeditepe Üniversitesi ‘Akademik Farkındalık Ödülü’nü kazandı. Canan Aykut Bingöl’e ödülünü Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. TİDE Genel Müdürü Aslı Çavuşoğlu takdim etti. Doç. Dr. Tuba Şavlı İbiş ödülünü TİDE Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanrıverdi’nin elinden aldı.

Törende konuşan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, “Deprem risklerini en aza indirmek mümkün mü?” başlıklı bir konuşma yaptı.

İş ve akademi dünyasına yön veren isimlerin öne çıktığı törende; İç kontrol mesleğinde üstün başarı gösteren, hayatını iç kontrol mesleğinin gelişimine adayan TİDE’nin iç kontrolün uygulanmasına katkı sağlayan kişi ve kurumların teşvik edilmesi ve takdir edilmesinin amaçlandığı belirtildi. ulusal veya uluslararası alanda TİDE ve iç kontrol bilincinin gelişmesine öncülük etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu