Haber

Emekliye yüzde 25 zam gündemde değil!

Esmanur GÜLBAHAR – Onur POLAT – Duysun Herkes / BURSA (İGFA) –Geçen hafta milyonlarca emekliyi ilgilendiren zam oranı yüzde 25 olarak açıklandı.

Zam oranı vatandaşlar arasında önemli bir tartışma konusu olurken, geniş bir izleyici kitlesi ‘zam’dan memnun olmadığını belirtti.

Herkes Duyuyor grubu olarak vatandaşa mikrofon uzatarak, “Zamdan memnun musunuz?” Biz sorduk.

Bazı vatandaşlar maddi sıkıntı yaşamadıklarını belirterek, “Memnun oldum, alım gücümüz iyi. Yeter çünkü ben devlet memuruyum, devletin bütçesi bu kadar olabilir.” şeklinde görüşlerini dile getirirken diğerleri memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

“EMEKLİLİKLE EV YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ!”

Vatandaşlar, son dönemde birçok eserde yaşanan artışın ardından alım gücünün önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekti.

“Emekli maaşlarına yapılan zamların yeterli olduğunu düşünmüyorum” diyen bir vatandaş, “Markete gittiğimizde bile cebimizden bin TL çıkıyor. Tek maaşla geçinmeye çalışıyoruz. Hayat değerlidir. 7 bin 500 TL olan maaşıma zam yapılmadı yani bir anlamı yoktu. Piyasanın en alt ucundan, en ucuzundan alıyoruz. Bir pansiyon 4 kişiye yetmiyor, İstanbul’da yaşayan kızım maaşıma ek olarak 3000 TL gönderiyor. Maaş artışı için daha yüksek bir beklentim vardı. 7 bin 500 lira maaşı olanlar için inanın çok zor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu