Haber

KKTC Büyükelçisi Anıtkabir’i ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu ve beraberindeki heyet, Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 49. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu ile Kıbrıs gazileri ve büyükelçilik çalışanlarından oluşan heyet Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 49. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyet, Aslanlı Yolu’ndan yürüyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Korukoğlu’nun mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Büyükelçi Korukoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Cumhurbaşkanı Atatürk, Kıbrıs Türklerinin özgürlük ve varlığını hedef alan Yunan-Yunan saldırılarını nihayet sona erdiren ve Ada’da Türk varlığının yok olmasına engel olan Memnun Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümü vesilesiyle manevi huzurunda bulunmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz. azınlık olarak yaşamayı kabul etmeyeceğini, hürriyetinden, bağımsızlığından ve doğuştan sahip olduğu haklarından vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermektedir. Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi ve manevi takviyesiyle Kıbrıs Türk halkı devletine, istiklaline, egemenliğine, hürriyetine ve vatanına sahip çıkmaya devam edecektir. Acılar bir daha tekrarlanmasın diye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve Kıbrıs Türk Halkı adına en derin saygılarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum, kahraman mücahitlerimizi din ve gazilerimizi şükranla anıyor, hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum.” – ANKARA

kabaduz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu