Teknoloji

Kendini Sollayan Otomobil: Yeni Mercedes-Benz E Serisinin Otopilot Sistemi Etkiledi!

Son yıllarda otomotiv sektörünün geleceği olarak görülen otonom sürüş teknolojileri, ünlü üreticiler sayesinde her geçen gün gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Son olarak bu üreticilerden biri olan Mercedes, geçtiğimiz aylarda güncellediği E serisine yeni otopilot takozları ekledi. Görüntüde kaydedilen aracın ülkemizdeki açık trafikteki performansı görenleri hayrete düşürdü.

Kaynak:https://www.instagram.com/reel/CvKV1k…

Almanya merkezli ünlü otomobil üreticisi Mercedes, 1992 yılından beri geliştirdiği E serisine son teknoloji otonom sistemleri eklemeye devam ediyor.

Son haliyle adeta kendi kendine yol alabilen modeller, artık yüksek hızlarda ve ağır vasıtaların olduğu trafikte kusursuz bir şekilde seyredebiliyor.

Son olarak Türkiye’de tescilli bir Mercedes E serisi aracın otopilot performansına yeni sürüş teknolojisine karşı bir birey bile “İşte bu araba!” seni söyleten türden

İşte açık trafikte kurallara uyan ve şerit değiştirirken adeta kendini sollayan yeni Mercedes Drive Pilot’un performansı:

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Günümüz araçlarının otopilot sistemlerine güveniyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu