Haber

Son dakika: Kılıçdaroğlu partisinin vizyon belgesini açıklıyor! salon dolu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı miting İstanbul’da başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi salon tamamen dolarken, programa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

“HALKIMIZDAN NEDEN OY İSTEDİĞİMİZİ ÖĞRENECEKSİNİZ”

Günlerdir merakla beklenen konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede her şey çok ama çok güzel olacak. Bundan hepinizin emin olmasını istiyorum. Ben de sizin kadar heyecanlıyım. Heyecanlıyım” dedi. vesilesiyle konuşmama başlıyorum.Bugün halkımızdan neden oy isteyeceğimizi öğreneceksiniz.Yeni bir düzen, yeni bir Türkiye.Hayaliniz için, yeni bir siyaset üstü anlayış için oy vermek isteyeceksiniz.Ne dinleyeceksiniz? bugüne sadece krizden çıkış programı olmayacak, krizden vicdan rahatlığıyla ve hep birlikte çıkacağız.” ifadeleri kullandı.

“VİZYONUNUZU TAMAMEN GERÇEKLEŞTİRMENİN GÜNÜDÜR”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün, ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun çaresi bir adam gidip başka adam gelmesi değildir. Bir adam gitsin, yerine işleyen yeni sistem. Türkiye” Cumhuriyetin ikinci asrında böylesine zalim, kutuplaşmış bir devlet görmeyeceğiz” diye konuştu.Türkiye’yi, kurumları yeniden inşa edilmiş, bölgesinde barış ve refahın merkezi haline getireceğiz. Mesele Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük hayaline sahip çıkmaktır. Vizyonunu tam olarak gerçekleştireceği gün.

“İNANDIĞIM VİZYON YOLCULUĞUNU HİÇBİR ZAMAN VURMAYACAĞIM”

Türkiye’den ve dünyadan 70 uzman ve saygın kişiden oluşan büyük bir güç birlikten bahsediyorum. Bilim, teknoloji ve yatırımın iki büyük merkezi olan ABD ve İngiltere’yi ziyaret ettim. Ne derse desin, inandığım vizyon yolculuğundan asla vazgeçmeyeceğim. Çünkü ne istediğimi ve bu yolun nereye varacağını en başından biliyordum. Kemal Bey başladığı yoldan asla geri adım atmaz. Seyahatlerimde ve sonrasında bahsettiğim 70 pahalı isim ile görüştüm ve onları siyaset üstü güç birliğine katılmaya davet ettim. Unutmayın sevgili dostlar, siyasi ve siyasi, rozetli veya rozetsiz, vatan için, vatan için her zaman bir aradayız.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu