Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez tipine son verdi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyanın konuştuğu ziyaretlerin ardından yeni temasları için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi.

Erdoğan, KKTC Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binasının açılışını bugün yapacak.

Özel uçakla saat 13.15’te Yeni Ercan Havalimanı’na gelen Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından resmi törenle karşılandı.

Yeni havalimanı açılacak

Görüşmede Meclis Başkanı Güçlü Töre, Başbakan Ünal Üstel, bakanlar ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Severli Topaloğlu da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Zafer Sırakaya, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da KKTC’ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binası ve pistinin açılışını yapacak olan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla düzenlenecek törene katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu